Melón a abnormálne príznaky močenia

>> sobota 30. júna 2018

Melón je tradične letné ovocie, ktoré je sladké, šťavnaté a ochladzuje.

Tradičná čínska medicína jej diétna terapia odporúča melón na uvoľnenie smädu a ochladenie tela v lete. Okrem toho môže tiež pomôcť niektorým príznakom močenia, ako je napríklad bolestivý pocit a tmavožltá moč.

Symptómy močového mechúra
Abnormálne príznaky močenia sú bežné s infekciami močových ciest. Je to bežný a hlavne otravný problém všetkých vekových kategórií, najmä v lete.

Poniektorý sa rýchlo zotavia, zatiaľ čo iný trpia pretrvávajúcimi infekciami, ktoré sa znova a znova objavujú.

Hlavné príznaky sú:

Časté močenie s naliehavosťou na močenie
Štípľavé alebo bolestivé pocity počas močenia
Tmavý alebo zakalený moč
Bolesť v dolnej časti brucha
Pocit horúčky alebo choroby

Čínska medicína a jej dietná terapia chápe, že počas liečby sú určité potraviny, ktoré môžu mať pozitívny alebo negatívny vplyv na vaše príznaky.

Ak pri príznakoch bolestivosti močového mechúra a abnormálneho močenia v dobrej viere bude konzumovať chilli a horúce, korenené jedlá, vaše príznaky sa môžu zhoršiť.

Jesť melón pomôže zmierniť vaše príznaky rýchlejšie a zabrániť remisii infekcií.

Zdravé výhody melóna

Vodný melón odstraňuje teplo a vlhkosť z močového mechúra s podporou močenia na zmiernenie príznakov abnormálneho močenia.

Navrhujem, aby ste denne počas leta jedli hrst vodného melónu, aby ste sa zotavili z abnormálnych príznakov močenia.

Vyčistite nadmerné telesné teplo v lete
V lete sú niektoré osoby viac postihnuté teplom ako iné. Melón je skvelé ovocie na úľavu nadmerného telesného tepla, rehydratáciu tela a zabránenie vzniku horúčosti.

Vedeli ste, že môžete jesť kôru z melónu (pevnú, krehkú bielu časť blízko koži), ktorá je ešte výživnejšia a účinnejšia na čistenie tepla? Má aj afrodiziakálne účinky. Ale to len pre zaujímavosť.

Znížte opuchy
Diétnej terapia TCM tiež opisuje, že melón je obzvlášť prospešný pre opuchy a edémy tela.

Recept: melón a celerová šťava

Šťava: 3 hrsti rozsekaného melónu a 1 tyčinka čínskeho zeleru.

Pijte 1 pohár šťavy obdeň.

Dôležité rady: ak máte abnormálne príznaky močenia, tento recept môže byť vhodný ak ho včas nasadíte aby ste sa vyhli antibiotikam. Nie je náhradou za lekársku starostlivosť. Ak problém pretrváva, urológ je tu na mieste.

Bezpečnostné opatrenia a poradenstvo pri diéte
Vodný melón sa zvyčajne najlepšie konzumuje pri izbovej teplote. Konzumovať ju z chladničky výnimočne iba v extrémne horúcom počasí.

Zapamätajte si. Ak budete dlhodobo konzumovať  , poškodíte si slezinu. Tento problém sa potom o to ťažšie dáva do poriadku.

Vyhnite sa jedeniu melóna, ak máte hnačku.

Ak si nie ste istí, či je vodný melón vhodný pre vaše telo, požiadajte svojho odborníka na tradičnú čínsku medicínu o ďalšie rady.
Zverejnenie komentára

  © Blogger template Simple n' Sweet by Ourblogtemplates.com 2009

Back to TOP